Ćwierćultramaraton Bieszczadzki

Podstawowe informacje na temat IV Ćwierćultramaratonu Bieszczadzkiego

Miejsce: Cisna, 7 października 2017

Dystans: 14km

Suma podbiegów i zbiegów:
632m

Start z Cisnej: 7.15

Trasa Ćwierćultramaratonu Bieszczadzkiego zaczyna się w centrum Cisnej, z której wybiegamy w kierunku Majdanu, gdzie skręcamy w lewą stronę kierując się drogą do Roztok Górnych. Na 6-tym km, skręcamy w lewą stronę w przecinkę, którą biegniemy do wysokości Małego Jasła, gdzie zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej. Końcówka trasy prowadzi za stadionem Orlik, do mety usytuowanej na terenie Pola Namiotowego Tramp. W sumie powinno wyjść ok. 14km i 1260 metrów przewyższenia (630m w górę i tyleż samo w dół). Trasa będzie oznakowana. Punkty kontrolne na szóstym (początek podbiegu) i ósmym kilometrze (pod Małym Jasłem).

cwiercmaraton mapacwiercmaraton mapka

Z przyczyn organizacyjnych prosimy kibiców o stosowanie się do wskazań obsługi biegu w czasie dojazdu na punkty kontrolne i o parkowanie wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Na same punkty będą mogły wjeżdżać tylko samochody obsługi. Prosimy zarówno sympatyków Maratonu jak i poszczególnych drużyn o parkowanie poza oznakowaną strefą kontrolną i przychodzenie na punkty kontrolne pieszo. Pomaganie zawodnikom poza strefą punktów kontrolnych grozi ich dyskwalifikacją.

Biuro Zawodów będzie otwarte w dniu 6-7 października 2017 roku w Cisnej (w okolicy pola namiotowego TRAMP).

Rejestracja w biurze zawodów jest obowiązkowa. Rejestracji można dokonać wyłącznie w godzinach funkcjonowania Biura Zawodów. Podczas rejestracji zawodnicy zobowiązani są posiadać dowody tożsamości. Osoby, które chcą zarejestrować/odebrać pakiety innych uczestników zobowiązani są dostarczyć ksero ich dowodów oraz podpisane oświadczenie.

Start zawodów:
Start Maratonu odbędzie się w niedzielę, 7 października 2017 r. o godz. 7.15 z Centrum Cisnej.

Zawodnicy zobowiązani są stawić się na linii startu o godzinie 6:45.

Zawodnicy otrzymają w pakiecie startowym worek oznaczony numerem startowym, umożliwiający zdeponowanie rzeczy w specjalnie wyznaczonym miejscu. Worek można odebrać tylko na podstawie numeru startowego. W przypadku zgubienia przez zawodnika numeru startowego, Organizator jest zwolniony z odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę. Uwaga: zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów.

Noclegi

Ze względów logistycznych najwygodniej jest nocować w Cisnej. Polecamy kontakt Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej: tel. 13 468 64 65 kom. 502 053 963 informacja@cisna.pl lub z p. Agnieszką: Tel. 509505594

Informacje na temat noclegów można znaleźć także poprzez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic http://www.wetlina.org/ oraz Gminny Ośrodek Kultury i Ekologii w Cisnej http://www.cisna.pl

Zakończenie

Zakończenie imprezy i rozdanie nagród rozpocznie się o godzinie 15:00 w Cisnej, na terenie Pola Namiotowego Tramp. Piwo i jedzenie będzie można kupić na miejscu.

Ochrona przyrody

Na całej trasie Biegu należy stosować się do zasad ochrony przyrody ujętych w regulaminie Bieszczadzkiego Parku Narodowego, a w szczególności zabrania się:

• zaśmiecania terenu (czyli np. porzucania opakowań po odżywkach /butelek/kubeczków - wszystkie śmieci należy zostawiać na punktach kontrolnych);

• schodzenia z trasy Biegu

• zakłócania ciszy.

Zawodnicy łamiący te zasady będą dyskwalifikowani.

Organizator:

Fundacja Bieg Rzeźnika oraz Stowarzyszenie OTK Rzeźnik

Kontakt: biuro@biegrzeznika.pl (we wszystkich sprawach)

 

SPONSORZY:

lenkomarmamilleniumwytwornia piwacolapodkarpackiesqueezy

PARTNERZY:

garminpowerade logokropla beskidujacek biegaHiGeenzingynoraf sportskarpeterqualifying racecredintrening biegaczasalcoliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextreme az-tape

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskiebeskidtvtvp rzeszow