IV Zimowy Maraton Bieszczadzki (ZiMB)

Oto garść ważnych informacji i dla biegaczy/biegaczek i dla kibiców. Zachęcamy do szybkiej lektury. Podczas imprezy na wszystkie pytania i wątpliwości będą odpowiadali organizatorzy - poznacie ich po identyfikatorach.

Zgłoszenia
Zgłoszeń można dokonać drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie www.maratonbieszczadzki.pl lub w dniu 27 stycznia 2018 roku w Biurze Zawodów w Cisnej.

Biuro Zawodów
Biuro Zawodów będzie otwarte w dniu 27 stycznia 2018 roku w szkole w Cisnej w godzinach 16.00-21:00.
Rejestracja w Biurze zawodów jest obowiązkowa. Podczas rejestracji zawodnicy i zawodniczki muszą posiadać dowód tożsamości.
Osoby, które chcą zarejestrować/odebrać pakiet innych uczestników, zobowiązani są dostarczyć ksero ich dowodów tożsamości oraz podpisane oświadczenie:
POBIERZ OŚWIADCZENIE

Start zawodów
Start biegu odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia 2018 r. godz. 7:20 (wschód Słońca).

Trasa Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Komańczy, od Żubraczego stokówką wokół masywu Hyrlatej, do Majdanu i dalej stokówką do Karczmy Brzeziniak w Przysłupie i powrót stokówką do Cisnej. Meta będzie tak jak w ubiegłym roku, przy hotelu Wołosań w Cisnej. Szczegóły na mapce.

W ujęciu graficznym wygląda to mniej więcej tak:

ZiMB_2016_mapka

16326162_1332099416864662_1127995890_o

Link do trasy: http://tracedetrail.fr/en/trace/trace/28182

Pobierz trasę w formacie gpx lub tcx.
ZiMB-trasa-gpx
ZiMB-trasa-tcx

Bardziej szczegółowe informacje o trasie, punktach odżywczych oraz zasadach na jakich odędzie się bieg znajdziecie tutaj: REGULAMIN

Oznakowanie trasy
Przebieg trasy będzie oznakowany przez Organizatora. Dodatkowo, na trasie Maratonu będą umieszczone oznaczenia kilometrów (przynajmniej co 5 km).

Punkty odżywcze dla biegnących maraton:
11. km – okolice Solinki (tam, gdzie Rzeźniczek odbija ze stokówki w stronę Balnicy)
18. km – Roztoki Górne
27. km – skrzyżowanie stokówki z drogą na Cisną
34. km – Karczma Brzeziniak
40. km – skrzyżowanie stokówki z drogą na Cisną
Na punktach serwowane będą napoje (tam gdzie damy radę - herbata z miodem).

Depozyt
Zawodnicy otrzymają w pakiecie startowym worek oznaczony numerem startowym, umożliwiający zdeponowanie rzeczy w specjalnie wyznaczonym miejscu. Worek można odebrać tylko na podstawie numeru startowego.
Uwaga: zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów.

Ważne podczas biegu
Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. W razie naprawdę trudnych warunków trasa może zostać skrócona. Jednocześnie, od uczestników oczekujemy samodzielnej oceny sytuacji panującej w górach i odpowiedniego reagowania w razie pogorszenia pogody.

Śmieci zabieramy ze sobą! Opakowania po odżywkach, żelach, batonach, butelki, kubeczki etc. należy zostawiać w strefie punktów odżywczych.
Niczego nie wyrzucamy do lasu!

Limity
Zawodników biegnących maraton obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy Maratonu, wynoszący 8 godzin. Osoby, które w ciągu 4 godzin nie dotrą do punktu kontrolnego na 26km będą przekierowywane na krótsza trasę (ok. 30 km).

Podstawą klasyfikacji jest elektroniczny pomiar czasu wykonywany za pomocą chipa przyczepionego do buta zawodnika. Chipy wydawane będą w biurze zawodów wraz z pakietem startowym oraz instrukcją mocowania chipa. Na trasie biegu znajdować się będą maty kontrolne, które odnotowują pojawienie się zawodnika w danym punkcie.
Niezwłocznie po zakończeniu biegu należy zwrócić chip do biura zawodów.

Zakończenie imprezy
Zakończenie biegów odbędzie się przy mecie. Z reguły czekamy na ostatnich zawodników, więc początek rozdania nagród i dekoracji przewidujemy na godz. 15:00. W pierwszej kolejności odbędzie się dekoracja uczestników startujących na 10 km.

Dla kibiców
Zachęcamy do kibicowania podczas startu i na mecie biegów. Jeśli wybieracie się na jeden z punktów odżywczych, bardzo prosimy o stosowanie się do wskazań obsługi biegu i parkowanie wyłącznie w wyznaczonych, wskazanych miejscach.

Noclegi

Ze względów logistycznych najwygodniej jest nocować w Cisnej. Polecamy kontakt Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej: tel. 13 468 64 65 kom. 502 053 963 informacja@cisna.pl lub z p. Agnieszką: Tel. 509505594

Informacje na temat noclegów można znaleźć także poprzez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic http://www.wetlina.org/   oraz Gminny Ośrodek Kultury i Ekologii w Cisnej http://www.cisna.pl

Zakończenie biegów odbędzie sie przy mecie. Z reguły czekamy na ostatnich zawodników, więc początek rozdania nagród i dekoracji przewidujemy na  godz. 15:00. W pierwszej kolejności odbędzie się dekoracja uczestników startujących na 10km. 

 

Powodzenia!

SPONSORZY:

lenkomarmamilleniumwytwornia piwacolapodkarpackiesqueezy

PARTNERZY:

garminpowerade logokropla beskidujacek biegaHiGeenzingynoraf sportskarpeterqualifying racecredintrening biegaczasalcoliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextreme az-tape

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskiebeskidtvtvp rzeszow