Nasze bieszczadzkie biegi wypadły wyśmienicie!

Drogie Biegaczki, Drodzy Biegacze,

Plebiscyt o Złote Kozice został rozstrzygnięty. Dzięki Waszej sympatii i zaangażowaniu w głosowanie, nasze bieszczadzkie biegi wypadły wyśmienicie, zdobywając m.in. Złote, Srebrne i Brązowe Kozice w wielu kategoriach. Serdecznie Wam dziękujemy!

Najbardziej cieszą nas dwa najwyższe miejsca na podium w kategorii “Festiwale”, które zajęły kolejno Festiwal Biegu Rzeźnika oraz Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki! Flagowe biegi tych festiwali, czyli Bieg Rzeźnika i Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 52km stanęły również indywidualnie na podium w kategorii “Biegi na ultra dystansie”, zdobywając odpowiednio Złotą i Brązową Kozicę, natomiast w pierwszej 10. tej kategorii znalazły się jeszcze Rzeźnik SKY (7. msce) i Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 90km (10. msce).

W rywalizacji Open (ponad 350 biegów), najlepiej spośród naszych biegów wypadł Bieg Rzeźnika, który wywalczył Brązową Kozicę, a bardzo wysoko w klasyfikacji uplasowały się również Rzeźniczek (9. msce), Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 52km (10. msce) oraz Zimowy Maraton Bieszczadzki (12. msce).

W kategorii “Biegi na długim dystansie” najlepiej z naszych biegów wypadły Rzeźniczek, Zimowy Maraton Bieszczadzki oraz Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 17km, zajmując kolejno 3., 4. i 5. miejsce. Cieszą nas również bardzo wysokie miejsca naszych biegów w kategorii “Biegi anglosaskie”, gdzie Dycha na Jeleni Skok zajęła 6. miejsce a Hyundai ultraMaraton Bieszczadzki 17km zajął 8. miejsce.

Złote Kozice to tradycyjny już plebiscyt na Najlepszy Polski Bieg Górski, stanowiący podsumowanie całego sezonu biegów górskich w Polsce. Jest to w tej chwili najobiektywniejszy plebiscyt gdyż głosować na biegi mogą wyłącznie osoby w nich startujące. Oficjalne wyniki są dostępne tutaj: https://zlotakozica.b4sportonline.pl/results

Mamy nadzieję spotkać Was już w styczniu na Zimowym Maratonie Bieszczadzkim.