Półultramaraton Bieszczadzki

Podstawowe informacje na temat II Półultramaratonu Bieszczadzkiego

7 października 2017

Dystans: około 26 km,
Suma podbiegów/zbiegów: 1250m D+/1400m D-

Start biegu odbędzie się w sobotę, 7 października 2017 r. o godz. 8:15 z Solinki. Na miejsce uczestnicy zostaną dowiezieni przez organizatorów (najpewniej pociągiem Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej). Miejsce i czas wyjazdu podane zostaną na obowiązkowej odprawie dla zawodników oraz w Biurze Zawodów przy odbiorze pakietów. Dojazd prywatnym transportem jest niemożliwy (droga będzie wyłaczona z ruchu).

Biuro Zawodów będzie otwarte w dniu 6-7 października 2017 roku w Cisnej (w okolicy pola namiotowego TRAMP).

Trasa:

Trasa II Półultramaratonu Bieszczadzkiego wiedzie z Solinki do Cisnej. Z Solinki biegniemy ok. 3km bieszczadzkim szutrem w kierunku Żubraczego obiegając masyw Hyrlatej, na który za chwilę będziemy się wspinać. Nie dobiegając do Żubraczego skręcamy w prawo w niebieski szlak wspinając się na Berdo (1041m n.p.m.). Z Berda biegniemy na Hyrlatą (1103m), Rosochę (1084m) i zbiegamy do Roztok Górnych. Z Roztok biegniemy asfaltem na Przełęcz nad Roztokami (801m n.p.m.) i wbiegamy na szlak graniczny, wspinając się na Okrąglik (1101m). Na Okrągliku żegnamy się z niebieskim szlakiem i skręcamy w lewo w czerwony szlak kierunku Cisnej. Kawałek zbiegamy po czym podbiegamy na Jasło (1153m n.p.m.), na Szczawnik (1098m) i na Małe Jasło (1097m), z którego zbiegamy czerwonym szlakiem do Cisnej, przebiegamy obok stadionu Orlika i kończymy na terenie Pola Namiotowego Tramp. W sumie powinno wyjść około 26 km i 1250 metrów sumy podbiegów.

 

Mapa trasy:

http://tracedetrail.com/en/trace/trace/30580

mapka_polultramaraton

profil_polultramaraton

 

Limity czasu

1. Zawodników obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy biegu, wynoszący 5 godzin.

2. Dodatkowy limit czasu, 2h30min, obowiązuje na punkcie kontrolnym w Roztokach Górnych (około 12km). Zawodnicy, którzy nie zdołają opuścić tego punktu kontrolnego w limicie, będą dyskwalifikowani.

 

Z przyczyn organizacyjnych prosimy kibiców o stosowanie się do wskazań obsługi biegu w czasie dojazdu na punkty kontrolne i o parkowanie wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Na same punkty będą mogły tylko samochody obsługi. Prosimy zarówno sympatyków Maratonu jak i poszczególnych drużyn o parkowanie poza oznakowaną strefą kontrolną i przychodzenie na punkty kontrolne pieszo. Pomaganie zawodnikom poza strefą punktów kontrolnych grozi ich dyskwalifikacją.

Rejestracja w biurze zawodów jest obowiązkowa. Rejestracji można dokonać wyłącznie w godzinach funkcjonowania Biura Zawodów. Podczas rejestracji zawodnicy zobowiązani są posiadać dowody tożsamości. Osoby, które chcą zarejestrować/odebrać pakiety innych uczestników zobowiązani są dostarczyć ksero ich dowodów oraz podpisane oświadczenie.

 

Noclegi

Ze względów logistycznych najwygodniej jest nocować w Cisnej. Polecamy kontakt Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej: tel. 13 468 64 65 kom. 502 053 963 informacja@cisna.pl lub z p. Agnieszką: Tel. 509505594

Informacje na temat noclegów można znaleźć także poprzez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic http://www.wetlina.org/ oraz Gminny Ośrodek Kultury i Ekologii w Cisnej http://www.cisna.pl

Zakończenie

Zakończenie imprezy i rozdanie nagród rozpocznie się o godzinie 15:00 w Cisnej, na terenie Pola Namiotowego Tramp. Piwo i jedzenie będzie można kupić na miejscu.

Ochrona przyrody

Na całej trasie Biegu należy stosować się do zasad ochrony przyrody, a w szczególności zabrania się:

• zaśmiecania terenu (czyli np. porzucania opakowań po odżywkach /butelek/kubeczków - wszystkie śmieci należy zostawiać na punktach kontrolnych);

• schodzenia z trasy Biegu

• zakłócania ciszy.

Zawodnicy łamiący te zasady będą dyskwalifikowani.

Organizator:

Fundacja Bieg Rzeźnika oraz Stowarzyszenie OTK Rzeźnik

Kontakt: biuro@biegrzeznika.pl (we wszystkich sprawach).

SPONSORZY:

lenkomarmamilleniumwytwornia piwacolapodkarpackiesqueezy

PARTNERZY:

garminpowerade logokropla beskidujacek biegaHiGeenzingynoraf sportskarpeterqualifying racecredintrening biegaczasalcoliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextreme az-tape

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskiebeskidtvtvp rzeszow