Zimowy Maraton Bieszczadzki (ZiMB). Podstawowe informacje.

Oto garść ważnych informacji i dla biegaczy/biegaczek i dla kibiców. Zachęcamy do szybkiej lektury. Podczas imprezy na wszystkie pytania i wątpliwości będą odpowiadali organizatorzy - poznacie ich po identyfikatorach.

Zgłoszenia
Zgłoszeń można dokonać drogą elektroniczną poprzez formularz dostępny na stronie www.maratonbieszczadzki.pl lub w dniu 28 stycznia 2017 roku w Biurze Zawodów w Cisnej.

Biuro Zawodów
Biuro Zawodów będzie otwarte w dniu 28 stycznia 2017 roku w Cisnej (Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Wołosań, Cisna ) w godzinach 16.00-21:00.
Rejestracja w Biurze zawodów jest obowiązkowa. Podczas rejestracji zawodnicy i zawodniczki muszą posiadać dowód tożsamości.
Osoby, które chcą zarejestrować/odebrać pakiet innych uczestników, zobowiązani są dostarczyć ksero ich dowodów tożsamości oraz podpisane oświadczenie:
POBIERZ OŚWIADCZENIE

Start zawodów
Start biegu odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia 2017 r. godz. 7:20 (wschód Słońca).

Trasa Zimowego Maratonu Bieszczadzkiego wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Komańczy, od Żubraczego stokówką wokół masywu Hyrlatej, do Majdanu i dalej stokówką do Karczmy Brzeziniak w Przysłupie i powrót stokówką do Cisnej. Meta będzie tak jak w ubiegłym roku, przy hotelu Wołosań w Cisnej. Szczegóły na mapce.

W ujęciu graficznym wygląda to mniej więcej tak: TRASA

Trasa Zimowej Bieszczadzkiej Dychy wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Komańczy do Majdanu i dalej stokówka do Cisnej. Szczegóły na mapce.

ZBiD_trasa

Bardziej szczegółowe informacje o trasie, punktach odżywczych oraz zasadach na jakich odędzie się bieg znajdziecie tutaj: REGULAMIN

Oznakowanie trasy
Przebieg trasy będzie oznakowany przez Organizatora. Dodatkowo, na trasie Maratonu będą umieszczone oznaczenia kilometrów (przynajmniej co 5 km).

Punkty odżywcze dla biegnących maraton:
10. km – okolice Solinki (tam, gdzie Rzeźniczek odbija ze stokówki w stronę Balnicy)
17. km – Roztoki Górne
26. km – skrzyżowanie stokówki z drogą na Cisną
33. km – Karczma Brzeziniak
38. km – skrzyżowanie stokówki z drogą na Cisną
Na punktach serwowane będą napoje (tam gdzie damy radę - herbata z miodem).

Punkty odżywcze dla biegnących dychę:
7. km – skrzyżowanie stokówki z drogą na Cisną

Depozyt
Zawodnicy otrzymają w pakiecie startowym worek oznaczony numerem startowym, umożliwiający zdeponowanie rzeczy w specjalnie wyznaczonym miejscu. Worek można odebrać tylko na podstawie numeru startowego.
Uwaga: zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów.

Ważne podczas biegu
Bieg odbędzie się bez względu na pogodę. W razie naprawdę trudnych warunków trasa może zostać skrócona. Jednocześnie, od uczestników oczekujemy samodzielnej oceny sytuacji panującej w górach i odpowiedniego reagowania w razie pogorszenia pogody.

Śmieci zabieramy ze sobą! Opakowania po odżywkach, żelach, batonach, butelki, kubeczki etc. należy zostawiać w strefie punktów odżywczych.
Niczego nie wyrzucamy do lasu!

Limity
Zawodników biegnących maraton obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy Maratonu, wynoszący 8 godzin. Osoby, które w ciągu 4 godzin nie dotrą do punktu kontrolnego na 26km będą przekierowywane na krótsza trasę (ok. 30 km).

Zawodników biegnących dychę zawodników obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy biegu wynoszący 2 godziny.

Podstawą klasyfikacji jest elektroniczny pomiar czasu wykonywany za pomocą chipa przyczepionego do buta zawodnika. Chipy wydawane będą w biurze zawodów wraz z pakietem startowym oraz instrukcją mocowania chipa. Na trasie biegu znajdować się będą maty kontrolne, które odnotowują pojawienie się zawodnika w danym punkcie.
Niezwłocznie po zakończeniu biegu należy zwrócić chip do biura zawodów.

Zakończenie imprezy
Zakończenie biegów odbędzie się przy mecie. Z reguły czekamy na ostatnich zawodników, więc początek rozdania nagród i dekoracji przewidujemy na godz. 14.00. Wcześniej odbędzie się dekoracja uczestników startujących na 10 km.

Dla kibiców
Zachęcamy do kibicowania podczas startu i na mecie biegów. Jeśli wybieracie się na jeden z punktów odżywczych, bardzo prosimy o stosowanie się do wskazań obsługi biegu i parkowanie wyłącznie w wyznaczonych, wskazanych miejscach.

Noclegi

Ze względów logistycznych najwygodniej jest nocować w Cisnej. Polecamy kontakt Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej: tel. 13 468 64 65 kom. 502 053 963 informacja@cisna.pl lub z p. Agnieszką: Tel. 509505594

Informacje na temat noclegów można znaleźć także poprzez Stowarzyszenie Rozwoju Wetliny i Okolic http://www.wetlina.org/   oraz Gminny Ośrodek Kultury i Ekologii w Cisnej http://www.cisna.pl

Zakończenie biegów odbędzie sie przy mecie. Z reguły czekamy na ostatnich zawodników, więc początek rozdania nagród i dekoracji przewidujemy na  godz. 14.00. Wcześniej odbędzie się dekoracja uczestników startujących na 10km. 

 

Powodzenia!

SPONSORZY:

hyundai logosqueezylenkomarmamilleniumwytwornia piwacolapodkarpackiesqueezy

PARTNERZY:

tagheuerfatrykimaraton lubelskigarminpowerade logopasjabieganiakropla beskidujacek biegaHiGeenzingynoraf sportskarpeterqualifying racecredinbuff umbos1trening biegaczasalcoliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextreme

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskietravelerbieganiebeskidtvbiegajznamitvp rzeszowgoryradio rzeszow