Rzeźniczek, czyli Mały Rzeźnik

Rzeźniczek jest biegiem dla amatorów krótszego niż Rzeźnik biegania po górach, w tym także tych, którzy chcieliby, ale nie mogą wystartować w Biegu Rzeźnika - czy to dlatego, że jeszcze nie czują się gotowi, a chcieliby zobaczyć jak to jest na Rzeźniku, więc przyjechali, pokibicowali i są akurat w Bieszczadach, czy dlatego, że nie odpowiada im termin Rzeźnika (np. w tym samym czasie pracują w obsłudze i nie mogą równocześnie biec).

Bieg zaczyna się startem honorowym w Cisnej w sobotę, 1 czerwca 2013r. o godz. 8:00. Ze startu wszyscy uczestnicy truchtają kilkadziesiąt metrów do stacji kolejki w Cisnej, gdzie specjanlie podstawiony skład kolejki wiezie nas do Balnicy, skąd jest start ostry. Trasa biegu prowadzi niebieskim szlakiem granicznym aż na górę Jasło (warto zwrócić uwagę, że na tej trasie szlak częściowo trawersuje południowe zbocze pasma granicznego, czego efektem jest kilkukrotna przeprawa przez naprawdę głębokie jary górskich potoków). Na Jaśle skręcamy na czerwony szlak na północ i czerwonym zbiegamy do Cisnej.

Około 25km. trasa jest dosyć trudna, chociaż przepiękna i malownicza. Jest tylko jeden punkt kontrolny - na Przełęczy nad Roztokami. W pierwszej edycji, zwycięzca - Tomasz Lib - pokonał tę trasę w 2 godziny i 48 minut. Biegnąca jako czerwona latarnia Anna Magryś (teraz już Bieniecka-Magryś) zamknęła trasę w nieco ponad 5 godzin.

SPONSORZY:

lenkomarmamilleniumsqueezysqueezy

PARTNERZY:

garmingarmingarminliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextreme

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskietvp rzeszowtvp rzeszowoutdoormagazyngorydlaciebiewbieszczady