20. edycja Biegu Rzeźnika już za kilka dni!

Tegoroczny IX Festiwal Biegu Rzeźnika odbędzie się tradycyjnie na bieszczadzkich szlakach w dniach 7-10 czerwca 2023. Obok kultowego Biegu Rzeźnika w parach, przez 4 dni przewidziano starty na kilku innych, mniej lub bardziej wymagających dystansach.

„ Kiedy na na początku 2004 roku podjęliśmy decyzję o przebiegnięciu czerwonego bieszczadzkiego szlaku biegi górskie w Polsce dopiero zaczynały się rozwijać, raczkowały fora internetowe, nie było Facebooka! Sama decyzja była wynikiem podjętego kilkanaście lat wcześniej zakładu, w którym ja i mój przyjaciel Arek Załęcki obstawialiśmy, że trasę z Komańczy do Ustrzyk Górnych da się pokonać w jeden dzień.” - opowiada Mirosław Bieniecki, Prezes Fundacji Bieg Rzeźnika.

Pomysł na to, żeby zrobić z tego bieg był natomiast pokłosiem prowadzonych przy okazji górskich wybiegań rozmów o tym, żeby kiedyś samemu zorganizować imprezę biegową. Po tym pierwszym razie przyszedł kolejny i kolejny i tak za kilka dni spotykamy się na 20. Edycji Biegu Rzeźnika, który ewoluował w międzyczasie z towarzyskiej imprezy dla 10 osób do rangi kultowego biegu, na starcie którego pojawia się ponad 750 par. Z towarzyskiego spotkania do Festiwalu Biegu Rzeźnika dla kilku tysięcy biegaczy.

Zapisy: www.biegrzeznika.pl

 

SPONSORZY:

lenkomarmamilleniumsqueezysqueezy

PARTNERZY:

garmingarmingarminliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextreme

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskietvp rzeszowtvp rzeszowoutdoormagazyngorydlaciebiewbieszczady