Obowiązkowe wyposażenie i kary czasowe

Jak zapewne zwróciliście uwagę, przed startem przeprowadziliśmy kontrolę posiadania obowiązkowego wyposażenia: telefon + folia NRC + kubek. Kilkadziesiąt osób nie posiadało jednego lub więcej spośród wymienionych elementów obowiązkowego ekwipunku, za co zdecydowaliśmy się przyznać kary czasowe (proporcjonalne do pokonywanego dystansu i do liczby brakujących elementów).

Są dwie przyczyny, dla których się na to zdecydowaliśmy. Po pierwsze, uważamy że są to niezbędne elementy wyposażenia (bezpieczeństwo + ochrona przyrody) i w ten sposób dodatkowo motywujemy Was do ich posiadania. Po drugie, zasady fair play, to znaczy biegnięcie bez tego wyposażenia daje pewną przewagę (w końcu jest się o te kilkaset gramów lżejszym), a na dystansie maratońskim, w trudnych zimowych warunkach, może to się przełożyć na zysk dziesiątek sekund.

Ostatecznie, w tegorocznej edycji był tylko jeden przypadek że zawodnik stracił miejsce na podium (w kategorii) przez to że otrzymał karę. Na przyszłych naszych imprezach zamierzamy kontynuować praktykę prowadzenia wyrywkowych kontroli obowiązkowego wyposażenia i będziemy stosować kary adekwatne do powstałego naruszenia regulaminu. Raczej będą to mniejsze lub większe kary czasowe bo nie uważamy żeby niedopuszczenie do biegu lub dyskwalifikacja były w tym przypadku właściwym rozwiązaniem.

SPONSORZY:

lenkomarmamilleniumsqueezysqueezy

PARTNERZY:

garmingarmingarminliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextreme

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskietvp rzeszowtvp rzeszowoutdoormagazyngorydlaciebiewbieszczady