ZiMB i ZBiD: drobne ale ważne zmiany oraz informacje praktyczne

Drogie Biegaczki i Drodzy Biegacze,

Już niedługo widzimy się w Cisnej. Warunki pogodowe na miejscu mogą być trudne: dużo śniegu i zimno. W związku z tym, wprowadziliśmy zmiany w regulaminie, które mają na celu poprawę Waszego bezpieczeństwa oraz poprawę logistyki na mecie. Zmiany są następujące:

a) Zamieniamy miejscami start i metę biegów. Wynika to z faktu, że Biuro Zawodów mieści się tym razem w szkole w Cisnej i chcemy Wam oszczędzić dreptania z mety do Biura, w którym będzie zorganizowany odbiór depozytów (część z Was może być przecież wyczerpana i zziębnięta na mecie). Dlatego też start obu biegów jest spod Ośrodka Wołosań, natomiast meta jest przy torach kolejowych na tyłach szkoły. Przypominamy też że dla osób biegnących dystans maratoński jest możliwość skrócenia trasy i bycia sklasyfikowanym na dystansie 30km.

b) Przy okazji zmiany miejsca startu/mety, postanowiliśmy dociągnąć długość "dychy" do prawdziwych 10km. Będzie to zrealizowane jako krótka "agrafka" w końcowej fazie biegu. Długość trasy maratońskej nie uległa zmianie.

c) Większość z Was jest świadoma zagrożeń związanych z biegami ultra-górskimi (szczególnie zimą). W celu podniesienia tej świadomości, wprowadzamy w regulaminie nakaz posiadania ze sobą podczas biegu telefonu komórkowego oraz folii NRC (wymóg nie dotyczy dystansu 10km). Wolontariusze będą sprawdzali czy ten ekwipunek posiadacie!

Odprawy dla zawodników w sobotę o 16:30, 18:30, 20:30 (do wyboru). Prosimy zabrać na odprawę swój chip!. Jest również możliwość odprawy internetowej po odebraniu numeru startowego.

Szczegóły trasy oraz informacje logistyczne obejrzycie na mapce interaktywnej:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1LNw3CuG61TGLxStRqeKDn6Qp9dI&ll=49.18257534561986%2C22.313506500000017&z=13

Pozdrawiamy,
Organizatorzy.

SPONSORZY:

lenkomarmamilleniumsqueezysqueezy

PARTNERZY:

garmingarmingarminliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextreme

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskietvp rzeszowtvp rzeszowoutdoormagazyngorydlaciebiewbieszczady