IX ultraMaraton Bieszczadzki 90km

IX ultraMaraton Bieszczadzki 90km

9 października 2021, sobota

TRASA:

Trasa ultraMaratonu Bieszczadzkiego 90km wiedzie z centrum Cisnej, fragmentem Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej w stronę Ustrzyk Górnych (ok. 1km), następnie stokówką w stronę Przysłupia. Po około 6 km skręcamy w prawo w ścieżkę prowadzącą na Małe Jasło (1103m.) Na szczycie skręcamy w lewą stronę w szlak czerwony żeby dobiec do Okrąglika(1101m.) mijając po drodze Duże Jasło (1153m.). Na Okrągliku skręcamy w prawą stronę w szlak graniczny w kierunku na Balnicę. Przed Balnicą zbiegamy z pasma granicznego w kierunku na Solinkę (ok. 27km) i biegniemy ok. 3km bieszczadzkim szutrem w kierunku Żubraczego obiegając masyw Hyrlatej, na który za chwilę będziemy się wspinać. Nie dobiegając do Żubraczego skręcamy w prawo w niebieski szlak turystyczny i wspinamy się na Berdo (1041m n.p.m.). Z Berda biegniemy na Hyrlatą (1103m), Rosochę (1084m) i zbiegamy do Roztok Górnych (ok. 40km) . Z Roztok biegniemy jeszcze raz asfaltem na przełęcz nad Roztokami (ok. 39km, 801m n.p.m.) i znowu wbiegamy na górski niebieski szlak graniczny, tym razem wspinając się na Okrąglik (1101m) . Skręcamy w prawą stronę (ok. 43 km) i granicą biegniemy aż do skrzyżowania z żółtym szlakiem w okolicach Rabiej Skały (ok. 51 km, 1199 m n.p.m.) . Warto pamiętać że po drodze mijamy źródełka po słowackiej stronie w których można zaopatrzyć się w wodę. Jedno źródełko jest przed Płaszą (ok.47km, 1163 m n.p.m.) drugie za szczytem (ok49km)--- obydwa po prawej stronie ścieżki.  Na Rabiej Skale skręcamy w lewo w szlak żółty którym zbiegamy do Wetliny gdzie będzie mieścił się punkt odżywczy. Z punktu odżywczego dalej przemieszczamy się żółtym szlakiem lecz tutaj z uwagi na Park Narodowy kończą się dodatkowe oznaczenia Organizatora. Po dotarciu na Przełęcz Orłowicza (ok. 63km, 1095 m n.p.m.) skręcamy w lewą stronę w szlak czerwony którym zbiegamy w kierunku Smereka do kolejnego punktu odżywczego. Od tego miejsca szlak czerwony będzie towarzyszył nam aż do mety. Początkowo wspinamy się na Okrąglik mijając szczyt Fereczata (ok.76km,1102 m n.p.m.) i skręcamy w prawo w kierunku Cisnej. Czerwonym szlakiem podbiegamy na Jasło (1153m n.p.m.), na Szczawnik (1098m) i na Małe Jasło (1097m), następnie podziwiając widoki zbiegamy do Cisnej, aż do mety w pobliżu stadionu Orlika.

MAPA TRASY

Link do trasy: https://tracedetrail.com/en/trace/trace/102000

Limity czasu

Zawodników obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy Biegu - Meta Biegu zamyka się w dniu 9 października 2021 o godz. 17:00.

Dodatkowe limity czasu (limit dotyczy godziny opuszczenia punktu):

Nazwa punktu (kilometr) Limit (czas od otwarcia/zamknięcia
strefy startu)
Limit (godzina)
Przełęcz Roztoki II (41km)+10h00min/+4h15min7:00
Wetlina (59km)+14h00min/+8h15min11:00
Smerek (72km) +17h00min/+11h15min 14:00
Cisna (90km)+20h00min/+14h15min17:00

Zawodnicy, którzy nie zdołają opuścić danego punktu kontrolnego w limicie, będą zdyskwalifikowani i nie mają prawa kontynuowania Biegu na dalszym odcinku trasy. Zawodnikom kończącym Bieg na tym punkcie zapewnimy transport na metę po przybiegnięciu ostatniego zawodnika.

Punkt odświeżania/kontrolny

 • Punkty odświeżania będą zaopatrzone w wodę.
 •  Punkty odświeżania/kontrolne:
  • Przełęcz nad Roztokami I (15 km)
  • Solinka (28 km)
  • Przełęcz nad Roztokami II (41 km)
  • Wetlina (59 km)
  • Smerek (72 km)
 • Na trasie mogą się znajdować również dodatkowe punkty kontrolne, których usytuowanie nie będzie wcześniej publikowane.

Uwaga: zawodnicy muszą posiadać własne kubeczki.

Zawodnik przez cały czas Biegu musi posiadać obowiązkowe wyposażenie, którym jest:

Zawodnik  przez cały czas Biegu musi posiadać obowiązkowe wyposażenie, którym jest:

 • folia NRC o wymiarach min. 150x180,
  ● latarkę,
  ● naładowany i aktywny telefon – numer telefonu powinien być zgodny z numerem
  podanym na zgłoszeniu,
  ● kubek, bidon lub inny pojemnik na napoje,
  ● zapas jedzenia na całą trasę,
  ● czapkę lub chustę typu “komin”,
  ● minimum 300 ml picia (na starcie i przy wyjściu z każdego punktu odświeżania).

Na trasie Biegu dopuszczalne jest używanie kijków.

Uczestnictwo

Udział w zawodach mogą wziąć zawodnicy, którzy:

 • w dniu zawodów  będą miały ukończone 18 lat,
 • nie posiadają przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Biegu  (do punktu odbioru pakietów należy przynieść oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w wyzwaniu lub przedłożyć zaświadczenie lekarskie; oświadczenie wraz z karta uczestnika będzie dostępne poprzez panel biura wirtualnego),
 • dokonają zgłoszenia oraz uiszczą opłatę startową,
 • dokonają odprawy przez Wirtualne Biuro  (deklaracja godzin startu, odbioru pakietu oraz pobranie karty uczestnika)  oraz odbiorą pakiet startowy w punkcie odbioru pakietów
 • stawią się na starcie o ustalonej w regulaminie (oraz deklaracji)  godzinie wraz z numerem startowym oraz chipem do pomiaru czasu.

(Uwaga! W przypadku wyrażenia chęci odbioru pakietu przez osobę trzecią należy przekazać osobie odbierającej pakiet wypełnione i podpisane niniejsze oświadczenie, wraz z kserokopią/fotokopią swojego dowodu osobistego - do wglądu).

Pytania

Pytania dotyczące Regulaminu oraz samego Biegu należy kierować e-mailowo na adres  biuro@biegrzeznika.pl

ZAPISZ SIĘ >>> REGULAMIN WYNIKI 2020

 

Data i miejsce:

9 października 2021 r., Cisna

Start Biegu odbędzie się w Cisnej.

Godzina:  01:00

Dystans:

ok. 90 km

Suma podbiegów/zbiegów:

D+4010m/D-4010m

Limit czasu:
 • Zawodników obowiązuje limit czasu na pokonanie trasy Biegu -  godz. 17:00

 

Ochrona przyrody

Na całej trasie Biegu należy stosować się do zasad ochrony przyrody, a w szczególności zabrania się:

  • zaśmiecania terenu (czyli np. porzucania opakowań po odżywkach, butelek, kubeczków – wszystkie śmieci należy zostawiać na punktach kontrolnych),
  • schodzenia z trasy Biegu,
  • zakłócania ciszy,
 • na odcinku przebiegającym przez Bieszczadzki Park Narodowy, należy się stosować do zasad ochrony przyrody ujętych w Regulaminie BdPN.

Zawodnicy łamiący te zasady będą zdyskwalifikowani.

SPONSORZY:

lenkomarmamilleniumsqueezysqueezy

PARTNERZY:

garminjacek biegaliga biegow gorskichskalnykrainawilkaextremeaz-tape

PATRONI MEDIALNI:

biegigorskietvp rzeszowtvp rzeszownowiny24outdoormagazynportal gorskifestiwal biegówfestiwal biegówdziennik zachodni